Jak weryfikować poprawność działania wyposażenia awionicznego?

W kwestii szeroko pojętego lotnictwa, podstawą jest zawsze bezpieczeństwo i sprawne działanie wszystkich systemów. Kluczowe znaczenie ma więc systematyczne weryfikowanie poprawności działania całego wyposażenia, które ma przełożenie na planowane pokonanie trasy i spełnienie wszystkich wymogów bezpieczeństwa. Jednak jak można sprawdzić stan  wyposażenia awionicznego? Okazuje się, że proces ten wymaga specjalistycznej wiedzy, doświadczenia i posiadania profesjonalnego sprzętu. W naszym artykule wyjaśniamy, jak przebiega taka weryfikacja.  

Specjalistyczne sprawdzenie - na czym polega?

Weryfikacja poprawności działania wyposażenia awionicznego wymaga dużej wiedzy, doświadczenia i wykorzystania nowoczesnych urządzeń. Duże znaczenie ma zarówno sprawdzenie kompletnych systemów, jak i weryfikacja poszczególnych podzespołów według harmonogramu przewidzianego przez producenta lub przepisy lotnicze.

Taka diagnostyka może polegać (w zależności od potrzeb) na:

  • sprawdzeniu szczelności instalacji odbiorników ciśnień powietrznych,
  • weryfikacji poprawności wskazań takich przyrządów jak prędkościomierz i wysokościomierz,
  • testowaniu urządzeń radiolokacyjnych, takich jak transponder i system antykolizyjny TCAS,
  • sprawdzaniu działania nadajnika ratunkowego (ELT),
  • kompensacji busoli magnetycznej,
  • sprawdzeniu komponentów układu autopilota i zdiagnozowaniu ewentualnych usterek, 
  • diagnozie usterek w przypadku niesprawności i ich usuwaniu.

Jakość i doświadczenie - nasza oferta

Jeśli chcesz zadbać o bezpieczeństwo i pełną sprawność swojej maszyny, skorzystaj z naszej oferty. Dzięki wykorzystaniu wysokiej jakości urządzeń testowych jesteśmy w stanie zweryfikować poprawność działania systemu awionicznego, jak również zdiagnozować i usunąć ewentualne usterki.

Nasza firma powstała w 2018 roku i od tego czasu rozwija się bardzo dynamicznie. Dzięki pasji i zaangażowaniu zyskaliśmy dużą wiedzę i doświadczenie w zakresie świadczonych działań. Co ważne posiadamy certyfikat Zatwierdzonej Organizacji Obsługowej Part-145 (PL.145.107) oraz Organizacji Zarządzania Ciągłą Zdatnością do Lotu (PL.CAMO.0005) w zakresie śmigłowców Bell 206, 407, 427, 429, 505 oraz Robinson R22, R44 i R66. Jeśli szukasz pomocy fachowców, sprawdź naszą ofertę już dziś!