Blog

śmigłowiec na lotnisku

Poznaj zalety śmigłowców Robinson

Jedną z najpopularniejszych marek śmigłowców jest bez wątpienia Robinson. Często zdarza się, że jest to wybór tych inwestorów, którzy decydują się na zakup helikoptera po raz pierwszy. Komfortowe użytkowanie sprawia, że w przypadku kolejnych inwestycji również decydują się na modele marki Robinson. Z czego wynika jej fenomen i jakie są jej kluczowe zalety, które przesądziły o tak ogromnej popularności?

Czytaj więcej
lotnisko

Jakie wymogi powinny spełniać lotniska cywilne?

Większość z nas myśląc o lotnisku, ma przed oczami duży port lotniczy, w którym dziennie pojawia się mnóstwo statków powietrznych. Mało kto ma jednak na uwadze, że w Polsce funkcjonują również tzw. lotniska cywilne, prowadzone także przez osoby fizyczne. Obecnie jest ich aż 466, z czego aż 109 z nich to lądowiska śmigłowcowe prywatne.

Czytaj więcej
śmigłowiec

Kiedy warto inwestować w używane śmigłowce?

Decyzja o zakupie śmigłowca powinna być odpowiednio przemyślana. To duża inwestycja, z którą nigdy nie należy się spieszyć. Wielu inwestorów zastanawia się, czy warto wybierać używane modele. Część z nich zupełnie stroni od takiego zakupu, uznając, że lepszym wyborem będzie nowy śmigłowiec. Okazuje się jednak, że w niektórych przypadkach rozsądniej jest zdecydować się na zakup helikoptera z drugiej ręki.

Czytaj więcej
smigłowiec

Jakie kwestie formalne związane z zakupem nowego śmigłowca?

Zakup nowego śmigłowca to duża inwestycja, która wymaga nieco czasu. Samo znalezienie odpowiedniego modelu, który idealnie wpisze się w potrzeby inwestora, może nie być tak proste, jak się wydaje. W grę wchodzą również różnego rodzaju formalności, których kupujący musi dokonać. Należy pamiętać, że są to czynności wymagane prawem, dlatego należy odpowiednio wcześniej zapoznać się z ich listą.

Czytaj więcej
lot wieczorem śmigłowcem

Jakie zalety mają śmigłowce Bell?

Przed zakupem śmigłowca warto zapoznać się z wiodącymi markami, które cieszą się największą popularnością wśród inwestorów. Jedną z nich jest Bell, która wyprodukowała pierwszy na świecie śmigłowiec stworzony do celów cywilnych. Na rynku funkcjonuje już ponad 60 lat, stale powiększając grono zadowolonych klientów.

Czytaj więcej
nowy helikopter

Co brać pod uwagę przy zakupie nowego śmigłowca?

Większe inwestycje wymagają skrupulatnego przygotowania. Nie inaczej jest w przypadku zakupu śmigłowca, który wiąże się z niemałym wydatkiem. Wybór odpowiedniego modelu, który idealnie spełni wymagania inwestora, wymaga dużej wiedzy branżowej oraz ogólnej znajomości rynku. Z tego powodu warto wcześniej zapoznać się z podstawowymi kryteriami, które należy brać pod uwagę podczas dokonywania zakupu.

Czytaj więcej
śmigłowiec

Kto może zrobić kurs na pilota śmigłowca?

Prowadzenie statków powietrznych wiąże się z ogromną odpowiedzialnością. Właśnie dlatego, aby móc się tym zajmować, należy uzyskać odpowiednie uprawnienia. Co ważne, w zależności od tego, czy chęć ich zdobycia wyraża osoba, która chce zajmować się lotami zawodowymi czy rekreacyjnymi (na przykład w celach turystycznych), konieczne będzie ubieganie się o inny stopień uprawnień. Kto może zrobić kurs na pilota śmigłowca i jakie warunki musi spełnić, by nim zostać?

Czytaj więcej
awionika przyrządy

Jak weryfikować poprawność działania wyposażenia awionicznego?

W kwestii szeroko pojętego lotnictwa, podstawą jest zawsze bezpieczeństwo i sprawne działanie wszystkich systemów. Kluczowe znaczenie ma więc systematyczne weryfikowanie poprawności działania całego wyposażenia, które ma przełożenie na planowane pokonanie trasy i spełnienie wszystkich wymogów bezpieczeństwa. Jednak jak można sprawdzić stan  wyposażenia awionicznego? Okazuje się, że proces ten wymaga specjalistycznej wiedzy, doświadczenia i posiadania profesjonalnego sprzętu. W naszym artykule wyjaśniamy, jak przebiega taka weryfikacja.  

Czytaj więcej