Blog

wnętrze samolotu

Na co należy zwrócić uwagę, kupując używany śmigłowiec?

Gdy już posiadamy niezbędne uprawnienia do pilotowania śmigłowca, przychodzi ten moment, kiedy zastanawiamy się nad zakupem odpowiedniego helikoptera. Wiele osób decyduje się na zakup używanego statku powietrznego – główny argument, który za tym przemawia to oczywiście cena: używane helikoptery są znacznie tańsze od nowych. Dowiedz się, na co należy zwrócić szczególną uwagę przy zakupie używanego śmigłowca, tak, aby uniknąć pomyłek i cieszyć się maszyną przez lata.

Czytaj więcej
Dbanie o stan techniczny śmigłowca

Jak odpowiednio zarządzać śmigłowcami od strony technicznej?

Odpowiednie zarządzanie śmigłowcami od strony technicznej jest koniecznością, której nie można uniknąć. Na sam proces zarządzania stanem technicznym śmigłowców składają się różnorodne czynności i procedury. Mają one na celu m.in. utrzymanie śmigłowca w ciągłej zdatności do lotu oraz zapobieganie pojawieniu się usterek. Wyjaśniamy, jak zarządzać śmigłowcami od strony technicznej.

Czytaj więcej
Mobilne serwisy śmigłowców

Jak działają mobilne serwisy śmigłowców?

Śmigłowce znajdują nie tylko specjalistyczne zastosowanie. Ze względu na niewielkie rozmiary tego rodzaju statki powietrzne są coraz częściej wykorzystywane także przez użytkowników prywatnych. Dzięki funkcjonalności śmigłowców mogą być one wykorzystywane do różnych celów, stanowiąc podstawę szybkiego transportu oraz narzędzie pracy. Wyjaśniamy, na czym polega mobilny serwis śmigłowców i kiedy okazuje się wyjątkowo przydatny.

Czytaj więcej