Blog

śmigłowiec

Czym charakteryzuje się śmigłowiec Robinson R66?

Wybierając śmigłowiec, warto wziąć pod uwagę najpopularniejsze modele. Nie bez powodu przecież cieszą się one ogromną sławą wśród inwestorów. W tym gronie należy wymienić przede wszystkim śmigłowiec Robinson R66, którego cechy szczególnie poznasz poniżej.

Czytaj więcej
śmigłowiec

Jakie podstawowe cechy ma śmigłowiec Robinson R44?

Wybór odpowiedniego śmigłowca to nie lada wyzwanie. Pod uwagę należy wziąć tak wiele cech i okoliczności, że inwestorzy mają niekiedy problem z podjęciem decyzji. Nic dziwnego, bowiem na rynku dostępnych jest tak wiele atrakcyjnych modeli, że trudno zdecydować się na jeden. Od wielu lat ogromną popularnością cieszy się jednak śmigłowiec Robinson R44. Co warto wiedzieć na jego temat?

Czytaj więcej
pilot samolotu

Czym jest licencja pilota CPL?

Nie ulega wątpliwości, że latanie śmigłowcem to wspaniałe doświadczenie. Kto chociaż raz miał przyjemność odbyć taki lot, doskonale wie, ile emocji dostarcza. Niekiedy jednak rola pasażera przestaje wystarczać. Z tego względu wiele osób decyduje się na zdobycie stosownych uprawnień, które umożliwiają samodzielne latanie. Jednym z nich jest licencja pilota CPL. Czy wiesz, czym jest oraz jakie daje możliwości?

Czytaj więcej
mężczyzna wsiada do śmigłowca

Na czym polega zarządzanie śmigłowcami?

Posiadanie śmigłowca, a ściślej jego użytkowanie w przestrzeni powietrznej, wiąże się z koniecznością spełniania licznych warunków. Odpowiednie dbanie o maszynę to nie tylko kwestia zdrowego rozsądku, ale także obowiązek wynikający bezpośrednio z przepisów prawa. Nie jest bowiem tak, że właściciel helikoptera może bagatelizować jego stan techniczny.

Czytaj więcej
helikopter w hangarze

Jak dbać o helikopter?

Nie ulega wątpliwości, że posiadanie helikoptera to ogromne udogodnienie, na które nie każdy może sobie pozwolić. Posiadanie to wiąże się jednak również z szeregiem obowiązków. Jest to o tyle istotne, że ich dopełnienie ma bezpośredni wpływ zarówno na żywotność śmigłowca, jak i bezpieczeństwo jego użytkowania. Czy wiesz, jak właściwie dbać o swój helikopter?

Czytaj więcej
mężczyzna stojący przy śmigłowcu

Na co zwrócić uwagę przy kupnie używanego śmigłowca?

Kupno śmigłowca to bardzo duża inwestycja, która musi być dobrze przemyślana. Wielu inwestorów, którzy po raz pierwszy wybierają swój statek powietrzny, decyduje się na zakup używanego modelu. Nie ulega wątpliwości, że to rozsądna decyzja, bowiem w tym przypadku można liczyć na atrakcyjniejszą cenę. Warto jednak wiedzieć, na co zwrócić wówczas szczególną uwagę.

Czytaj więcej
śmigłowiec na lotnisku

Poznaj zalety śmigłowców Robinson

Jedną z najpopularniejszych marek śmigłowców jest bez wątpienia Robinson. Często zdarza się, że jest to wybór tych inwestorów, którzy decydują się na zakup helikoptera po raz pierwszy. Komfortowe użytkowanie sprawia, że w przypadku kolejnych inwestycji również decydują się na modele marki Robinson. Z czego wynika jej fenomen i jakie są jej kluczowe zalety, które przesądziły o tak ogromnej popularności?

Czytaj więcej