Blog

Sprawdzenie dokumentacji maszyny

Co oznacza skrót CAMO?

Osoby związane z lotnictwem zapewne doskonale wiedzą, czym jest organizacja CAMO. Ci, którzy dopiero wkraczają do świata statków powietrznych, prędzej czy później również będą mieli z nią do czynienia. CAMO to skrót angielskiej nazwy Continuing Airworthiness Management Organisation, czyli Organizacji Zarządzania Ciągłą Zdatnością do Lotu. Czym dokładnie ona jest? To wyjaśnimy w dzisiejszym wpisie.

Czytaj więcej
serwis i konserwacja

Zasady obsługi technicznej śmigłowców. Bieżący serwis i konserwacja

W ruchu lotniczym mogą uczestniczyć jedynie sprawne pod względem technicznym oraz bezpieczne statki powietrzne. Jest to kluczowe w celu uniknięcia wypadków lotniczych. Każdy śmigłowiec powinien być na bieżąco serwisowany oraz podawany niezbędnej konserwacji. Zaniedbywanie obowiązków pilota oraz właściciela śmigłowców może skutkować poważnymi konsekwencjami. Wyjaśniamy, na czym polega obsługa techniczna śmigłowców.

Czytaj więcej
pilot śmigłowca

Jakie szkolenia powinien przejść pilot śmigłowca?

Historia helikopterów liczy już sobie ponad 100 lat, nie licząc znacznie wcześniejszych renesansowych prototypów projektowanych przez wszechstronnego geniusza, Leonardo Da Vinci. Te latające maszyny cieszą niesłabnącą popularnością i znajdują zastosowania zarówno w ratownictwie medycznym, biznesie, jak i prywatnym transporcie. Sprawia to, że coraz więcej osób decyduje się na odbycie odpowiednich szkoleń i uzyskanie licencji pilota śmigłowca, dzięki której można latać jako dowódca lub drugi pilot tego statku powietrznego. Dowiedz się, jakie szkolenia musi przejść pilot śmigłowca?

Czytaj więcej
wnętrze samolotu

Na co należy zwrócić uwagę, kupując używany śmigłowiec?

Gdy już posiadamy niezbędne uprawnienia do pilotowania śmigłowca, przychodzi ten moment, kiedy zastanawiamy się nad zakupem odpowiedniego helikoptera. Wiele osób decyduje się na zakup używanego statku powietrznego – główny argument, który za tym przemawia to oczywiście cena: używane helikoptery są znacznie tańsze od nowych. Dowiedz się, na co należy zwrócić szczególną uwagę przy zakupie używanego śmigłowca, tak, aby uniknąć pomyłek i cieszyć się maszyną przez lata.

Czytaj więcej
Dbanie o stan techniczny śmigłowca

Jak odpowiednio zarządzać śmigłowcami od strony technicznej?

Odpowiednie zarządzanie śmigłowcami od strony technicznej jest koniecznością, której nie można uniknąć. Na sam proces zarządzania stanem technicznym śmigłowców składają się różnorodne czynności i procedury. Mają one na celu m.in. utrzymanie śmigłowca w ciągłej zdatności do lotu oraz zapobieganie pojawieniu się usterek. Wyjaśniamy, jak zarządzać śmigłowcami od strony technicznej.

Czytaj więcej
Mobilne serwisy śmigłowców

Jak działają mobilne serwisy śmigłowców?

Śmigłowce znajdują nie tylko specjalistyczne zastosowanie. Ze względu na niewielkie rozmiary tego rodzaju statki powietrzne są coraz częściej wykorzystywane także przez użytkowników prywatnych. Dzięki funkcjonalności śmigłowców mogą być one wykorzystywane do różnych celów, stanowiąc podstawę szybkiego transportu oraz narzędzie pracy. Wyjaśniamy, na czym polega mobilny serwis śmigłowców i kiedy okazuje się wyjątkowo przydatny.

Czytaj więcej