Blog

śmigło

Jakie usterki techniczne najczęściej dotyczą śmigłowców?

Śmigłowce są maszynami o złożonej budowie, a przy ich eksploatacji kluczowym czynnikiem jest zapewnienie możliwie najwyższego poziomu bezpieczeństwa, stąd przy ich obsłudze stosuje się stworzone procedury regularnych przeglądów i wymiany części, których resurs został wyczerpany lub stan techniczny wskazuje na możliwość wystąpienia usterki. Firmy specjalizujące się w serwisie śmigłowców muszą więc posiadać odpowiednie certyfikaty potwierdzające poziom posiadanych kompetencji oraz znajomość zaleceń producentów konkretnych maszyn, co wyraża się przez dopuszczenie dla konkretnych modeli. Przekonajmy się, z jakimi kategoriami niesprawności możemy mieć do czynienia i co je powoduje.

Czytaj więcej
śmigłowiec

Poznaj śmigłowiec Bell 407

Wśród producentów śmigłowców można wskazać co najmniej kilka marek, które od dziesiątek lat nie tracą swojej pozycji na rynku. Jedną z nich jest oczywiście Bell. Na szczególną uwagę zasługuje ich wyjątkowy model 407 GXI, który, ze względu na swoje liczne zalety, jest chętnie użytkowany przez funkcjonariuszy polskiej Policji.

Czytaj więcej
śmigłowiec

Czym charakteryzuje się śmigłowiec Robinson R66?

Wybierając śmigłowiec, warto wziąć pod uwagę najpopularniejsze modele. Nie bez powodu przecież cieszą się one ogromną sławą wśród inwestorów. W tym gronie należy wymienić przede wszystkim śmigłowiec Robinson R66, którego cechy szczególnie poznasz poniżej.

Czytaj więcej
śmigłowiec

Jakie podstawowe cechy ma śmigłowiec Robinson R44?

Wybór odpowiedniego śmigłowca to nie lada wyzwanie. Pod uwagę należy wziąć tak wiele cech i okoliczności, że inwestorzy mają niekiedy problem z podjęciem decyzji. Nic dziwnego, bowiem na rynku dostępnych jest tak wiele atrakcyjnych modeli, że trudno zdecydować się na jeden. Od wielu lat ogromną popularnością cieszy się jednak śmigłowiec Robinson R44. Co warto wiedzieć na jego temat?

Czytaj więcej
pilot samolotu

Czym jest licencja pilota CPL?

Nie ulega wątpliwości, że latanie śmigłowcem to wspaniałe doświadczenie. Kto chociaż raz miał przyjemność odbyć taki lot, doskonale wie, ile emocji dostarcza. Niekiedy jednak rola pasażera przestaje wystarczać. Z tego względu wiele osób decyduje się na zdobycie stosownych uprawnień, które umożliwiają samodzielne latanie. Jednym z nich jest licencja pilota CPL. Czy wiesz, czym jest oraz jakie daje możliwości?

Czytaj więcej
mężczyzna wsiada do śmigłowca

Na czym polega zarządzanie śmigłowcami?

Posiadanie śmigłowca, a ściślej jego użytkowanie w przestrzeni powietrznej, wiąże się z koniecznością spełniania licznych warunków. Odpowiednie dbanie o maszynę to nie tylko kwestia zdrowego rozsądku, ale także obowiązek wynikający bezpośrednio z przepisów prawa. Nie jest bowiem tak, że właściciel helikoptera może bagatelizować jego stan techniczny.

Czytaj więcej