helikopter i bus

Lądowisko

HeliMax dysponuje lądowiskiem, które jest wpisane do rejestru lądowisk w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego i posiada nadane oznaczenia lokalizacji „EPGN” dla stacji stałej służby lotniczej zlokalizowanej na lądowisku „GLINIANY LAS”. Współrzędne lądowiska:

Współrzędne lądowiska:

  • szerokość geograficzna: N 51° 01' 41,0"
  • długość geograficzna: E 020° 24' 11,0"

Powierzchnia lądowiska jest utwardzona kostką brukową- betonową.

Wzniesienie punktu odniesienia lądowiska nad poziom morza: 317 m (1040 ft) AMSL.

Doskonale utrzymane lądowisko EPGN

Doskonale utrzymane lądowisko EPGN zapewnia bezpieczne warunki przylatującym i odlatującym śmigłowcom. Parametry techniczne naszego lądowiska zgodne są z wytycznymi obowiązującymi w tym zakresie. Lokalizacja i wymiary lądowiska umożliwiają swobodny start i lądowanie śmigłowców, bez ryzyka narażania statków powietrznych na przeszkody lotnicze. Lądowisko umożliwia startowanie śmigłowców z obydwu kierunków pasa startowego. Lądowisko posiada również drogę dojazdową dla pojazdów służb ratunkowych. 

Monitorowanie nawierzchni drogi startowej lądowiska

Parametry techniczne lądowiska są systematycznie kontrolowane, aby zapewnić bezpieczeństwo jego użytkownikom. Dzięki stałemu monitorowaniu nawierzchni drogi startowej lądowiska przez wykwalifikowany personel, szkolenia pilotów śmigłowca odbywają się w optymalnych warunkach i bez zakłóceń. Lądowisko EPGN posiada niezbędne oznakowanie oraz wymaganej wielkości strefę startu i lądowania. Nasze lądowisko jest odpowiednio przygotowane do przylotów, odlotów, a także ruchu naziemnego śmigłowców. W przypadku dodatkowych pytań zapraszamy do skontaktowania się z nami!